I edycja konkursu "ZSE PROGRAMMER'S"

WYNIKI I EDYCJI KONKURSU INFORMATYCZNEGO O PUCHAR PREZESA ASSECO POLAND "ZSE PROGRAMMER'S"

21.02.2009r.Dnia 21.02.2009 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie odbył się konkurs programistyczny "ZSE PROGRAMMER'S" przeznaczony dla gimnazjalistów z regionu podkarpackiego. Pomysłodawcą konkursu był mgr Andrzej Kozdęba - wicedyrektor szkoły. Zorganizował grupę nauczycieli, która współpracując ze sobą, pod Jego nadzorem zorganizowała programistyczne zawody. O godzinie 9:00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie I EDYCJI KONKURSU PROGRAMISTYCZNEGO.

Tematyka konkursu dotyczyła programowania w wybranym języku: Pascal lub C++. Całość zawodów podzielona była na dwie części: ELIMINACJE i FINAŁ. Poprawą prac oraz prawidłowym przebiegiem konkursu zajmowała się Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili:

  • mgr inż. Zbigniew Niedbała - Sędzia Mistrzostw Polski w Informatyce, nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSE
  • mgr inż. Krzysztof Bednarz - pracownik firmy Asseco, dyrektor Działu Produkcji Oprogramowania i Technologii Internetowych
  • dr inż. Bartosz Trybus - wykładowca Politechniki Rzeszowskiej, opiekun Koła Naukowego Informatyków "KOD"
  • mgr inż. Jan Sadolewski - asystent Politechniki Rzeszowskiej, absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych
  • Tomasz Nowak - student informatyki na Politechnice Rzeszowskiej należący do Koła Naukowego Informatyków "KOD"


Wyłaniając zwycięzcę, Komisja Konkursowa zsumowała ilość punktów zdobytych podczas pierwszego i drugiego etapu:

  • I miejsce: Robert Ślepecki z Gimnazjum Nr 10 w Rzeszowie - 68 punktów (32 z Eliminacji + 36 z części finałowej)
  • II miejsce: Jarosław Kolek z Gimnazjum Nr 9 w Rzeszowie - 68 punktów (35 z Eliminacji + 33 z części finałowej)
  • III miejsce: Tomasz Szul z Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku - 64 punkty (33 z Eliminacji + 31 z części finałowej)
  • IV miejsce: Krzysztof Pszeniczny z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie - 62 punktów (33 z Eliminacji + 29 z części finałowej)
  • V miejsce: Leszek Milasz z Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu - 57 punktów (35 z Eliminacji + 22 z części finałowej)

Zwycięzca Robert Ślepecki, otrzymał nagrodę główną tj. laptop firmy HP ufundowany przez głównego sponsora Konkursu Asseco Poland S.A. Finaliści otrzymali także pendrivy. Oprócz tego wszyscy użytkownicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz upominki od sponsorów konkursu.


Finaliści otrzymali także dyplomy oraz upominki od sponsorów konkursu.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Poniżej dołączamy protokół z IV Edycji Konkursu Informatycznego o Puchar Prezesa Asseco Poland "ZSE PROGRAMMER'S" wraz z załącznikami.


Po zakończonych zawodach swoje opinie o Konkursie przedstawili członkowie komisji. Oto wybrane z nich:

"Wysoki poziom wiedzy tak młodych zawodników był dla Komisji zaskoczeniem, tym bardziej, że tematyka Konkursu znacząco wykracza poza program nauki informatyki w gimnazjum. Szczególnie warte podkreślenia są umiejętności praktyczne, którymi wykazała się piątka finalistów. Każdy z nich zasadniczo wykonał postawione zadania, dlatego o punktacji zdecydowały takie cechy jak optymalność, uniwersalność czy przejrzystość rozwiązania."

dr inż. Bartosz Trybus, wykładowca Politechniki Rzeszowskiej i opiekun Koła Naukowego Informatyków "KOD".

"Wysoko oceniam poziom przygotowania uczniów województwa podkarpackiego biorących udział w konkursie programistycznym "ZSE PROGRMMER'S". Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością wielu teoretycznych jak i praktycznych zagadnień związanych z programowaniem, w szczególności dotyczących języka Pascal. Jest to warte podkreślenia, ze względu na fakt, że przedmiotem konkursu były zagadnienia w większości wykraczające poza zakres programu obowiązującego w gimnazjum. Finaliści wyjątkowo dobrze radzili sobie z praktycznym zadaniem dotyczącym badania wielu własności wybranego zakresu liczb. Nie tylko prawidłowo stosowali podstawowe algorytmy w języku programowania, ale w wielu przypadkach robili to z uwzględnieniem cech dobrego programowania, np. stosując podprogramy, odpowiedni dobór danych i instrukcji, zabezpieczając program przed błędami i zapewniając dogodną komunikację z użytkownikiem, przy tym zwracając uwagę na czytelność kodu. Warto pogratulować wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie osiągnięć związanych z rozwijaniem zainteresowań w zakresie programowania i informatyki i życzyć kontynuacji ... bo wielu z nich ma duży potencjał aby w przyszłości być dobrymi programistami, a nawet rywalizować z najlepszymi".

mgr inż. Zbigniew Niedbała, Sędzia Mistrzostw Polski w Informatyce, nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSE.

Galeria I edycji konkursu "ZSE PROGRAMMER'S"


Poniżej przedstawiamy relację z I edycji KONKURSU INFROMATYCZNEGO O PUCHAR PREZESA ASSECO POLAND S.A.. Poniżej prezentacja laureatów oraz relacja z całego konkursu


A tak się wszystko rozpoczęło!


Patronat Honorowy


Patronat Honorowy


Patronat naukowy


Główny sponsor


Sponsorzy